Strona główna Literatura Amyot Fabienne: "Byłam opętana"
Amyot Fabienne: "Byłam opętana" Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Środa, 27. Styczeń 2010 12:08
Książka jest świadectwem osoby, która stoczyła zwycięską walkę ze Złem. Autor wstępu ks. Rene Laurentin pisze: "Cierpienie i odrzucanie ohydy otwarły ją na nadzieję [...] Napisała tę książkę, by zachęcić do szukania wyjścia z sytuacji wszystkich, którzy tu na  ziemi cierpią różnego rodzaju piekła, chce poświęcić swoje życie służbie innym oraz dawania świadectwa o Bożej miłości.. [...] Fabienne opisuje swoją wewnętrzną walkę z dużą intuicją psychologiczną i duchową. Kościół demaskuje "księcia tego świata" poprzez modlitwę. Fabienne to zrozumiała i walczy modlitwą".


Autorka opisuje swoje przeżycia w trzeciej osobie. Nadała jej imię Estera. Jest to młoda, inteligentna kobieta, matka dwóch synów. Udało jej się zrobić karierę zawodową, ale jednocześnie doświadcza wiele cierpień - zarówno fizycznych, jak i psychicznych, a także niesprawiedliwości ludzkiej, zawiści i podłości. Na drodze swoich doświadczeń dochodzi do wniosku, że doznała tylu cierpień, ponieważ "nigdy nie umiała powiedzieć stop tym, którzy ją krzywdzili, ponieważ się ich bała! [...]  Potrzebowała dziesięciu dni w puszczy i trzydziestu pięciu lat życia, by się przekonać, że nie może być żadnych ustępstw wobec Złego ani wobec tych, którzy mu się podporządkowują."  Po wielu latach odkrywa, że tylko Bóg może uwolnić ją ze szponów Zła, w których jej rodzina jest trzymani od kilku pokoleń.

Książka jest pasjonująca. Niesie ona przede wszystkim przesłanie, że Bóg nie opuszcza nigdy tych, którzy podejmują walkę ze Złem z niezłomną wiarą w Bożą pomoc.Amyot Fabienne: "Byłam opętana" / Espe : Kraków, 2007.                  Opracowała: Eulalia Ryszkowska