Strona główna Literatura Dlaczego mnie to spotkało?
Dlaczego mnie to spotkało? Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Piątek, 20. Sierpień 2010 20:23

"Czym sobie na to zasłużyłem?" - to pytanie zadaje sobie wiele osób przeżywających chorobę, śmierć, katastrofy. Także codzienne  cierpienie, jak rozpad związku czy strata miejsca pracy przynosi wiele wątpliwości.

 

Nie znajdujemy odpowiedzi na to, dlaczego miłosierny Bóg do tego dopuszcza. A. Grün pomaga znaleźć odpowiedź na te pytania i opisuje na podstawie  konkretnych doświadczeń, jak można sobie z nimi poradzić. 


We wprowadzeniu autor pisze: „Na pytanie, czy Bóg jest niesprawiedliwy, nie jestem w stanie odpowiedzieć. Mogę tylko stwierdzić: „Nie wiem. Nie patrzę Bogu w karty. Nie potrafię stanąć nad Nim i przyjrzeć się temu co on myśli, gdy coś się dzieje. Mogę tylko próbować zrozumieć z perspektywy czasu co się stało i interpretować to na swój użytek.” Wraz z osobą cierpiącą usiłuje stanąć wobec jej gniewu i smutku, jej głębokiego bólu i rozpaczy. „
   Książka przeze mnie polecana jest o cierpieniu, o tym jak je godnie przyjąć i jak sobie z nim radzić. Życie wciąż zmusza nas do zadawania sobie pytania - dlaczego tak się stało, dlaczego trzeba znosić ból, dlaczego zdarzają się nieszczęścia i choroby. Często nie potrafimy na nie odpowiedzieć.    Książka, którą polecam  daje pocieszenie.


Anzelm Grün: „Dlaczego mnie to spotkało?” / Wydawnictwo Św. Wojciech: Poznań, 2008.

Oprac. Eulalia Ryszkowska