• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Strona główna Świadectwa Świadectwa POCZUJ GRUNT POD STOPAMI
POCZUJ GRUNT POD STOPAMI Drukuj Email
Świadectwa - Świadectwa
Wpisał typisb   
Poniedziałek, 20. Sierpień 2012 13:13
Czasami trudno jest przyznać się do tego, że jest się swoim największym wrogiem. Czasem jest tak trudno, że już nie dajesz rady– wtedy szukasz dla siebie rozwiązań...
 

__________________________________________________________________

„POCZUJ GRUNT POD STOPAMI”

  Warsztaty budowania poczucia wartości.

 Zakopane 30.06-6.07.2012
 
 
 

Czasami trudno jest przyznać się do tego, że jest się swoim największym wrogiem.
Czasem jest tak trudno, że już nie dajesz rady– wtedy szukasz dla siebie rozwiązań.

Pomysłem na zmianę swojego życia na lepsze,
jest zaprzyjaźnienie się z sobą – lepsze poznanie i docenienie siebie samego.

 

Taką możliwość dały warsztaty budowania własnej wartości„POCZUJ GRUNT POD STOPAMI”
– zorganizowane i prowadzone przez o. Grzegorza Góralskiego OFMC.

Dwunastoosobowa grupa, jaką stworzyliśmy w czasie tego tygodnia w Zakopanem,
cechowała się zróżnicowaniem – zarówno pod względem płci, jak i wieku, zainteresowań itp.

Ta różnorodność nadała spotkaniom dynamiki i dzięki niej praca
a także wspólny wypoczynek odbywał się w niesamowitej atmosferze akceptacji i radości.
 

 

Co się tam działo?

 
Warsztaty składały się z kilku elementów:
 
Nauka

w kilku sesjach porannej, popołudniowej i wieczornej omawialiśmy zagadnienia związane m.in. z: pojęciami (świadome życie i samoakceptacja), z uświadomieniem sobie wpływu odpowiedzialności za siebie, za swoje życie na samoocenę,  rozróżnienia pomiędzy zachowaniami agresywnymi,asertywnymi i uległymi,zbadaniem wpływu asertywności na poczucie własnej wartości oraz uświadomieniem sobie swoich własnych marzeń a także z nauką zamiany marzeń na realizację celów.


 

Modlitwa
była to prawdziwa duchowa uczta w postaci codziennych mszy św. oraz adoracji, w trakcie której modliliśmy się o uzdrowienie siebie i swojego życia

Czas wolny
nie wyobrażaliśmy sobie by nie skorzystać z piękna otaczającej nas przyrody, w kilkuosobowych grupkach zdobywaliśmy szczyty i zwiedzaliśmy najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Tatr: Kasprowy Wierch, Giewont, Świnicę, Dolinę Pięciu Stawów, Morskie Oko, Gubałówkę. Korzystaliśmy z pobliskiego aquaparku. Wieczorami wychodziliśmy wspólnie do centrum Zakopanego, by potańczyć lub przeżywać emocje związane z mistrzostwami Euro 2012

Odpoczynek
siły na te wszystkie atrakcje mieliśmy dzięki znakomitym posiłkom przygotowywanym przez siostry szarytki w naszym domu przy Skibówkach niedaleko sanktuarium fatimskiego. W cieniu Giewontu cieszyliśmy się zdrowym i mocnym snem!
 
 
Dla mnie w tym szkoleniu najważniejsza była harmonia, wyważenie wszystkich elementów warsztatów, tzw. pozytywny „miks” zarówno modlitwy, ćwiczeń i nauki, czasu wolnego (wypady w góry, wspólna zabawa) jak i relaksu ( dobre jedzenie, zdrowy sen). Wielką radość dało mi spędzenie czasu z ciekawymi i wartościowymi ludźmi.
 

Najbardziej cenne dla mnie były zajęcia, w czasie których mogłam nazwać i określić swoje cele. Nauka o tym jak wcielać je w życie, realizować je. Za niezmiernie ważne uważam ćwiczenia z asertywnych sposobów komunikacji.

 

Po szkoleniu widzę, że stałam się mniej surowa dla siebie oraz bardziej konsekwentna w realizacji swoich marzeń i celów. Pomaga mi w tym pisemne notowanie postępów a także refleksja pozwalająca stwierdzić rozwój, postęp i pozytywne zmiany.

 

Czy warto wybrać się na takie warsztaty? Oczywiście- uczysz się nie tylko czegoś o sobie, uczysz się jak żyć ze sobą w poczuciu szczęścia. Zdecydowanie POLECAM!

 

 Anka DDA