Strona główna Artykuły Artykuły Gdyby alkohol mógł się przedstawić
Gdyby alkohol mógł się przedstawić Drukuj Email
Artykuły - Artykuły
Poniedziałek, 20. Sierpień 2012 13:39

Przyznać muszę, że byłem i jestem złodziejem w najgorszym - po ludzku sądząc - wydaniu. Kradnę rodzinie najlepszych ojców i synów. Kościołowi najwierniejsze dzieci. Ojczyźnie najzdolniejszych obywateli. Szkole i nauce najtęższe umysły. Rodzinie ludzkiej najpierwsze jednostki.


A jednak cieszą się dotąd wolnością i mianem najlepszego dobroczyńcy ludzkości, przyjaciela człowieka, towarzysza jego radości i smutków. Ja jestem na świecie największym gangsterem i przywódcą mafii, która codziennie uśmierca miliony, zabierając im wszystko. Włamuję się do kieszeni, domów, serc i rodzin. Tylko ja znam klucze do wszystkich zamków, skarbnic i kas. Mój gang nie boi się szubienicy, bo mam w swoim gronie przedstawicieli wszystkich warstw społecznych, nie wyłączając sprawujących władzę i wymierzających sprawiedliwość.

Jestem panem, monarchą, władcą. Mnie służą rządy, stawiając na czołowym miejscu w czasie bankietów i przyjęć. W mojej obecności decyduje się o losach świata, życiu i śmierci, ubija interesy... Moje zdanie w każdej sprawie jest ostateczne. Przy mnie ludzie bawią się, tańczą,  płaczą,  umierają.  Walą się trony jeden po drugim,  kurczą imperia, upadają rządy, tylko moje imperium nie kurczy się i nie upada, choć niesie zagładę. Niszczę wszystko i wszystkich. Piękne dzieci, wspaniałą   młodzież   przemieniam   w   zbrodniarzy.   Zapełniam   nimi szpitale  i   zakłady   poprawcze.   Bogatych   zamieniam   w   nędzarzy. Zdrowych w chorych. Mądrych    w głupich. Kołyski w trumny. Miasta w cmentarze..

Któż mnie nie doświadczył? Któż mnie nie zna? I to dziecko mego przyjaciela pijaka. I ta poniewierana żona. Znają mnie dobrze kapłani, załamując ręce nad owocami  wieloletniej pracy.   Znają mnie izby wytrzeźwieć, sądy, więzienia, ale też i szkoły, dyskoteki, leraz nie muszę się już chyba dłużej przedstawiać? Mam nadzieję, że i wy nie zrazicie się do mnie i tylko u mnie szukać będziecie mocy, szczęścia, tak jak szukają miliony.

Że i was nie zabraknie w mojej armii, z którą od łat zdobywam ... piekło!

wwwjiasze12kroKflw.pl