Strona główna Literatura Literatura fachowa
Literatura fachowa
Codzienne afirmacje Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Czwartek, 29. Październik 2009 09:46
Codzienne afirmacje. Rozmyślania dla dorosłych dzieci - Rokelle Lerner

"Afirmacje to wypowiedzi o pozytywnym wydźwięku i dużej sile oddziaływania, dotyczące pożądanych sposobów myślenia, odczuwania i postępowania. Zebrane w tej książeczce medytacje obejmują wiele aspektów naszej egzystencji, a mają nam dopomóc w odmalowaniu portretu psychicznego osoby, którą chcielibyśmy zostać.
Więcej…
 
Cuda Boże w świętych duszach czyśccowych Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Czwartek, 29. Październik 2009 09:40
O. Kałdon Stanisław Maria OP: ”Cuda Boże w świętych duszach czyśccowych” / Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy: Kraków, 2006.
 
Chciałbym polecić książkę o. Stanisława Kałdona, w której przedstawia on zagadnienie czyśćca. „Zebrałem wiele świadectw, modlitw ze starych modlitewników oraz pieśni żałobne, które były używane przez poprzednie pokolenia. Obecnie ich słownictwo może nas zadziwiać lub śmieszyć. Zamieściłem je celowo, jak nasi praojcowie przeżywali bardzo poważne prawdy wieczne” – pisze autor. Znaleźć tu można m. in. rozdziały mówiące o nauce Kościoła katolickiego o czyśćcu, o wspieraniu dusz czyśćcowych, o śmierci i o tym co się z nią wiąże, o tym jak ratować dusze w czyśćcu cierpiące.
Więcej…
 
12 Kroków Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Czwartek, 16. Lipiec 2009 10:38
Książka jest nieocenionym narzędziem dla milionów dorosłych, którzy cierpią wskutek dorastania w środowisku dysfunkcyjnym. Jest pierwszą książką, która skupia się na Dwunastu Krokach w sposób specyficzny dla Dorosłych Dzieci.  Dzieci wychowywane w rodzinach dysfunkcyjnych i uzależnieniowych rzadko wykształcają poczucie bezpieczeństwa osobistego i rzeczywiste poczucie własnej wartości. Rzadko czując się bezpiecznymi i kochanymi jako dzieci, mają upośledzoną zdolność odczuwania własnej pełni i, jako dorośli, nie są w stanie obdarzać miłością i jej przyjmować. 
 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL