Strona główna Literatura Literatura fachowa
Literatura fachowa
Gdy dawno nie byłeś u spowiedzi Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Wtorek, 16. Marzec 2010 14:44

 Wpływ na długie przerwy w spowiedzi wywierają różne czynniki. Autor tej publikacji we wstępie do niej pisze:”[…] może ksiądz w konfesjonale potraktował cię kiedyś w sposób, który zniechęcił cię do tego typu spotkań; może wychowałeś się w środowisku pozbawionym wiary i wraz z dorosłością zaniechałeś swoich dziecięcych praktyk; może w młodości wstyd przed wyznaniem jakiegoś grzechu odepchnął cię od kratek konfesjonału i tak już pozostało; a może po prostu sam nie wiesz w jaki sposób to się „samo” zaniedbało”.

 

Więcej…
 
Amyot Fabienne: "Byłam opętana" Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Środa, 27. Styczeń 2010 12:08
Książka jest świadectwem osoby, która stoczyła zwycięską walkę ze Złem. Autor wstępu ks. Rene Laurentin pisze: "Cierpienie i odrzucanie ohydy otwarły ją na nadzieję [...] Napisała tę książkę, by zachęcić do szukania wyjścia z sytuacji wszystkich, którzy tu na  ziemi cierpią różnego rodzaju piekła, chce poświęcić swoje życie służbie innym oraz dawania świadectwa o Bożej miłości.. [...] Fabienne opisuje swoją wewnętrzną walkę z dużą intuicją psychologiczną i duchową. Kościół demaskuje "księcia tego świata" poprzez modlitwę. Fabienne to zrozumiała i walczy modlitwą".
Więcej…
 
Życie duchowe według reguł klasztornych Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Poniedziałek, 30. Listopad 2009 14:29
Dyckhoff Peter: ”Życie duchowe według reguł klasztornych”, Wydawnictwo „Święty Wojciech”, 2005.
 
 
 "Peter Dyckhoff, który sam przez dłuższy czas doświadczał zabiegania w życiu zawodowym i poszukiwał wewnętrznego spełnienia, odkrył w bogatej spuściźnie chrześcijaństwa skarby, mogące dać wyzwalającą odpowiedź na tę duchową tęsknotę. Potrafił wydobyć z wielu ksiąg źródła życia duchowego i mądrości duchowej odsłonić je ludziom dnia dzisiejszego.” – pisze autor pierwszej przedmowy Odilo Lehner OSB.   
Więcej…
 
GDZIE SIĘ PODZIAŁO MOJE DZIECIŃSTWO Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Czwartek, 29. Październik 2009 09:50
GDZIE SIĘ PODZIAŁO MOJE DZIECIŃSTWO. O dorosłych dzieciach alkoholików- praca zbiorowa

To książka o tym, jak wygląda życie ludzi, którzy zostali pozbawieni bezpiecznego dzieciństwa. (...) Chociaż książka składa się z artykułów napisanych przez różnych autorów, wszystkie teksty łączy jedno przesłanie: zmiana jest możliwa. A jej początkiem może stać się zdobycie świadomości, jak minione doświadczenia wpływają na naszą teraźniejszość.
Więcej…
 
Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików Drukuj Email
Literatura - Literatura fachowa
Wpisał typisb   
Czwartek, 29. Październik 2009 09:48
Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików - Robinson Bryan E., Rhoden J. Lyn

"Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików" to książka, która zwraca uwagę profesjonalistów na problemy i potrzeby dzieci dorastających w rodzinach alkoholowych. Są one rozpatrywane w kontekście najważniejszego dla nich środowiska - systemu rodzinnego.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 Dalej > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL